"Enter"a basıp içeriğe geçin

46. Hitit Rallisi 16 Kasım’da Ankara’da start alacak

Türkiye Araba Sporları Federasyonunun düzenlediği “2019 Zafer Vatansever Ralli Kupası”nın son yarışı olan ve Ankara Araba Sporları Kulübü (ANOK) tarafından Milletlerarası Ankara Marka Buluşmaları sponsorluğunda gerçekleştirilen 46. Hitit Rallisi, 16-17 Kasım’da Ankara’da düzenlenecek.

Ralli öncesinde ATO’daki basın toplantısında konuşan Baran, “Ankara’nın değerli bedel ve markalarının bir ortaya geleceği Milletlerarası Ankara Marka Buluşmaları tertibi öncesinde Hitit Rallisi de meskenine dönüyor. Ralli uzun müddettir Ankara’da yapılamıyordu, bu yüzden konutuna dönmesinden memnuniyet duyuyoruz. Bu markaya sahip çıkmak ve tanınırlığını artırma vazifesi bizlere düşüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Baran, başşehrin kıymetli spor kısımlarına konut sahipliği yapmasını önemsediklerini belirterek, tertibin yalnızca araba yarışı için değil, Ankara’yı geliştirmek ve marka haline getirmek için de yapıldığını aktardı. Baran, şöyle devam etti:

“ATO olarak düzenlediğimiz Memleketler arası Ankara Marka Buluşmaları, Türkiye’nin marka alanında en büyük buluşmalarından birisi olacak. Aktiflik kapsamında, girişimcilik, markalaşma ve marka idaresi, reklamcılık, pazarlama ve pazarlama idaresi, inovasyon üzere markalaşmayla ilgili tüm hususlar ele alınacak ve tecrübeler paylaşılacak. Buluşmada 100’den fazla oturum, sertifikalı eğitim programları, stantlar, imza günleri, meslek ve sohbet saatleri, müsabakalar üzere birçok mevzuda yaratıcı etkinlikler düzenlenecek. Kentimizi de ülkemizi de marka haline getirerek ekonomik gelişmişlik düzeyimizi yükseltmemizin yolu, herkesin marka şuuruna sahip olmasından geçiyor.”

“TÜRKİYE’NİN DEVAM EDEN EN ESKİ RALLİSİ”

ANOK Lideri İbrahim Davet Nerkiz de 46. Hitit Rallisi’nin Türkiye’nin devam etmekte olan en eski rallisi olduğunu söyledi. Son 10 yılda bu ralliyi yalnızca 1 sefer başkentte organize edebildiklerini anımsatan Nerkiz, ATO, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi, Armada Alışveriş ve İş Merkezi, Petlas, Fora Taşınabilir Araç Takip Sistemleri, Avis, Cankay, Ankara Kent Kurulu ve Albinasoft’un takviyeleriyle tekrar Ankara’da bir ortaya gelme bahtını yakaladıklarını söyledi.

Nerkiz, Hitit Rallisi’nin 2020 Türkiye Ralli Şampiyonası’na aday yarışlar içinde olduğunun altını çizdi.

ATO önünden cumartesi verilecek start ile başlayacak rallinin birinci gününde, Armada Alışveriş Merkezi otoparkında seyirci özel etabı gerçekleştirilecek. İkinci gün 90 kilometresi özel etap olarak geçilecek ralli, toplamda 370 kilometrenin tamamlanmasıyla sona erecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın