"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ayhancan İtimat ‘Porsche’nin 2020 genç sürücüsü’ seçildi

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto ve Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED) takviyesinde 3 dönemdir Türkiye’yi dünya pistlerinde muvaffakiyetle temsil eden 21 yaşındaki ulusal atlet Ayhancan İnanç, Porsche’nin 2020 genç şoförü olarak seçildi.

Portekiz’de 3 gün süren kampta, dünya genelinden 25 yaş altındaki 12 aday ortasından seçilen İnanç, 2020 döneminde Porsche Taşınabilir 1 Supercup’ta şampiyonluk gayreti verecek. İtimat, ayrıyeten ‘Pistlerde yarışan fabrika takviyeli birinci Türk pilot’ olarak da ismini bir defa daha araba sporları tarihine yazdırmış oldu.

2018 döneminde Benelux ve Fransa serilerini şampiyon olarak tamamlayan ve 2019 döneminde da Fransa şampiyonluğunu tekrarlarken, birinci döneminde Supercup ikincisi ve çaylak şampiyonu olmayı başaran Ayhancan İnanç, “Burada olmak bir hayaldi, uzun ve ağır bir çalışmanın sonucunda mesleğimde orijinal bir sayfaya başlıyorum. 17 yıldır bu noktalara gelebilmek için çalıştım ve başardığımız için çok memnunum. Başta bana müsabaka imkanını bana veren Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Türkiye Araba Sporları Federasyonu’na, bu süreçte daima yanımda olan aileme, destekleyen herkese sonsuz teşekkür ederim” diye konuştu.

Bruma’dan taraftara transfer hatırlatması! Galatasaray…

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın