"Enter"a basıp içeriğe geçin

Bakan Kasapoğlu: Türkiye tertipler tarafından aranılan bir ülke haline geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Intercity İdare Şurası Lideri Vural Ak ile 13-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Formula 1 Türkiye Grand Prix 2020 öncesi İstanbul Park Pisti’nde incelemelerde bulundu. Kurtköy’deki İstanbul Park Pisti’nde tertibe ait bilgiler alan ve incelemeler yapan Bakan Kasapoğlu daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu.
Bakan Kasapoğlu, böylesine büyük bir tertibin mesken sahipliğini İstanbul’da yapmanın ehemmiyetine işaret ederek, şöyle konuştu:
“Vefatının 82. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle, minnetle yad ediyorum. Ondan aldığımız emaneti, Cumhuriyetimizi daha yükseklere taşımak ve en büyük varlığımız gençlere en hoş biçimde emanet etmek uğruna tüm uğraşımız, uğraşımızla bir ve bir arada olarak çalışıyoruz, çalışacağız. Ruhu şad olsun. Sayın Valimiz’le, Intercity’nin idare konseyi lideri Vural Bey’le birlikte Formula’nın hazırlıklarını birlikte inceliyoruz ve her şeyin şu an prestijiyle çok hoş cereyan ettiğini gördük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
Türkiye’nin son 18 yılda savını her alanda üste taşıdığını lisana getiren Bakan Kasapoğlu, “Ülkemiz bilhassa son 18 yılda Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla, öncülüğüyle, güçlü liderliğiyle her alanda savını üstlere taşıdı, spor ve spor turizmi de bunlardan biri. Bu heyecana şahitlik yapmak bizler için farklı bir memnunluk. Tertibe İstanbul Park, 9 yıl ortadan sonra tekrar konut sahipliği yapacak. Ülkemizi, İstanbul’umuzu tanıtma ismine da kıymetli bir fırsat” diye konuştu.

“BU SİNERJİNİN, BU BERABERLİK TABLOSUNUN ÇOK DEĞERLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”
Türkiye’nin tesis altyapısı ve tertip kabiliyetiyle kıymetli konut sahipliklerini gerçekleştirdiğini aktaran Bakan Kasapoğlu, “Türkiye son 18 yıllık süreçte geldiği nokta prestijiyle artık tertipleri talep etmekten öte tertipler tarafından talep edilen, aranılan bir ülke oldu. Pek çok branşta sıcak mesken sahipliğimizle, eksiksiz tesislerimizle her türlü tertibi en hoş halde gerçekleştiren ülkelerden biriyiz, en öncülerindeniz. İnşallah inanıyorum ki Formula yarışlarını da önümüzdeki hafta sonu en hoş formuyla gerçekleştirerek tekrar tarihte hoş bir yer edineceğiz. Spor turizmi, spor tesisleşmesi diyoruz. Geçtiğimiz günlerde ZapSuyu’n drafting şampiyonası düzenlemiştik. Önümüzdeki günlerde Şırnak’ta Cudi’de tenis şampiyonası düzenleyeceğiz. Arabasıyla, tenisiyle, voleyboluyla, futboluyla, basketboluyla argümanımızı kâfi değil, çok daha üstlere çıkarma uğraşlarımız var. Bu manada hem özel kesimimiz hem sivil toplumumuz hem de devletimizin tüm kuruluşları bugün bir defa daha bu sinerjiyi ortaya koyuyor. Ben bu manada bu sinerjinin, bu beraberlik tablosunun çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. İnşallah bu tabloları daha da artırma noktasında olsun, iş birlikleri ve bu çerçevede yeni birtakım çalışmaları da önümüzdeki günlerde göreceğiz” diye konuştu.

“ULUSLARARASI MANADA ÇITAYI DAİMA ÜSTLERE TAŞIYACAĞIZ”
Bakan Kasapoğlu, sporda çıtayı daima daha üste taşıdıklarını belirtirken, şunları kaydetti:
“Spor; kardeşlik, sevgi, birlik, beraberlik demek. Bu coğrafyanın, ülkemizin, bu aziz milletin ruhunu en hoş ortaya koyacağı istikametlerden birkaçı bunlar. Sporun bu istikametiyle inşallah gerek ulusal gerek memleketler arası manada çıtayı daima üstlere taşıyacağız. Önümüzde olimpiyatlar ve çeşitli tertipler var, atletlerimiz bizleri gururlandıracak, buna inanıyoruz. Bu hoş millet her türlü sevincin en hoşunu hak ediyor ve inşallah onlara bu sevinci yaşatma ismine spor topluluğu olarak yeniden kurum ve kuruluşlar olarak çalışacağız. Tüm sporseverlere keyifli bir hafta sonu diliyorum. Pandemi yüzünden izleyici olmaması büyük bir kayıp fakat ülkemiz pandemi sürecine karşın bu tıp tertibi ne kadar hoş ve inançlı bir biçimde gerçekleştireceğini de tekrar ispat etmiş olacak. Pilotlara ve gruplara da muvaffakiyet diliyorum. Rabbim kazadan beladan korusun.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın