"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dakar Rallisi’nde birinci haftayı Peterhansel dorukta tamamladı

Dünyanın en güçlü ve tehlikeli yarışı olarak kabul edilen Dakar Rallisi bu sene 43. defa motor sporları tutkunlarını bir ortaya getiriyor. Atletlerin 13 gün boyunca yaklaşık 7 bin 600 kilometre yol kat edeceği Dakar Rallisi’nin altıncı günü tamamlandı. Kaysume ile Ha’il ortasında geçilen 618 kilometrelik etabı, araba kategorisinde son şampiyon ve Red Bull atleti Carlos Sainz 5 saat 38 dakika 27 saniyelik derecesiyle kazandı.
Carlos Sainz’ın galibiyeti ile birinci haftası tamamlanan Dakar Rallisi’nde güne genel klasman önderi olarak başlayan Red Bull sportmeni Stephane Peterhansel de tek günlük ortaya birinci sırada girmeyi başardı. Birinci hafta sonunda birinci üç, Red Bull atletlerinden oluştu:

1- Stephane Peterhansel
2- Nasser Al-Attiyah
3- Carlos Sainz

KAMAZ GEÇİLMİYOR
Kamyon kategorisinde ise geçilmez Kamaz Master’ın liderliği devam ediyor. Etapları dorukta geçmeye devam eden Kamaz Master pilotu Dmitry Sotnikov, altıncı gün sonunda da doruktaki yerini korudu. Sotnikov’un grup arkadaşları Shibalov ve Mardeev de genel klasmanda ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.

1- Kamaz Master – Dmitry Sotnikov
2- Kamaz Master – Anton Shibalov
3- Kamaz Master – Airat Mardeev

12 etaptan oluşan 13 günlük seyahatin akabinde 15 Ocak 2021’de sona erecek Dakar Rallisi’nde yarın dinlenme günü olarak geçilecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın