"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dakar Rallisi’nin birinci gününde Red Bull atletleri dorukta

Dünyanın en kuvvetli ve tehlikeli yarışı olarak kabul edilen Dakar Rallisi bu sene 43. kere motor sporları tutkunlarını bir ortaya getiriyor. Sportmenlerin 12 gün boyunca yaklaşık 7 bin 600 kilometrelik yol kat edeceği Dakar Rallisi, birinci günden büyük bir heyecana sahne oldu. Cidde ile Bisha ortasında geçilen 622 kilometrelik birinci gün heyecanı sonunda motosiklet kategorisinde Red Bull sportmeni Toby Price, 3 saat 18 dakika 26’lık derecesiyle birinci sırayı eline geçirdi.
Dakar Rallisi’nin araba kategorisine ise X-Raid Küçük Ekibi damgasını vurdu. Son şampiyon ve Red Bull sportmeni Carlos Sainz, birinci günü önder tamamlarken, kadro arkadaşı ve bir öteki Red Bull atleti Stephane Peterhansel ikinci sırada yer aldı. Sainz, birinci günde 3 saat 5 dakika 56 saniyelik bir derece elde ederken, Peterhansel ise ekip arkadaşının 25 saniye gerisinde bitiş noktasına geldi.

Dakar Rallisi’nde Lightweight kategorisinde de tepe Red Bull’un oldu. Red Bull Off-Road USA Kadrosu’ndan Cristina Gutierrez Herrero, elde ettiği 3 saat 41 dakika 37 saniye ile birinci sıranın sahibi oldu.

12 etaptan oluşan 12 günlük seyahatin akabinde 15 Ocak 2021’de sona erecek Dakar Rallisi’nde ikinci gün Bisha ile Wadi ad-Dawasir ortasında koşulacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın