"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünya Ralli Şampiyonası’nda 12’nci durak Galler

22 etaptan oluşan yarışta, pilotlar toplamda 1655 kilometreye yakın yol kat edecek. Döneminin geride kalan 11 yarışı sonrasında pilotlar klasmanında Ott Tanak birinci sırada bulunurken Marmaris Rallisi’ni dorukta tamamlayan Red Bull sportmeni Sebastien Ogier ikinci sırada yer alıyor. Bir başka Red Bull sportmeni Thierry Neuville ise bu ikiliyi takip ediyor.

Motorsporları dünyasının en kıymetli tertiplerinden biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 2019’daki on ikinci yarışı olan Galler Rallisi, 3-6 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Birbirinden süratli pilotlar, üç günde 22 etabı geçip toplamda 1655.24 kilometre kat edecek. Galler Rallisi heyecanı, canlı yayınlarla Red Bull TV’den de takip edilebilecek.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda dönemin geride kalan 11 yarışı sonrasında pilotlar klasmanında Estonyalı pilot Ott Tanak 210 puanla tepede bulunuyor. Son 6 yılın şampiyonu Red Bull atleti Sebastien Ogier 193 puanla yer aldığı sıralamada bir başka Red Bull atleti Thierry Neuville ise 180 puanla üçüncü basamakta bulunuyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın