"Enter"a basıp içeriğe geçin

Dünya Ralli Şampiyonası’nda 5. durak Arjantin

Dünyanın en itibarlı tertiplerinden biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nda dönemin beşinci yarışı olan Arjantin Rallisi, 25-28 Nisan tarihleri ortasında gerçekleşecek. 18 etaptan oluşan yarışta, pilotlar toplamda 1300 kilometreye yakın yol kat edecek.

Motor sporları dünyasının en kıymetli tertiplerinden biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 2019’daki beşinci yarışı olan Arjantin Rallisi, 25-28 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Birbirinden süratli pilotlar, dört günde 18 etabı geçip 347.5’i özel etap olmak üzere toplamda 1300.38 kilometre kat edecek. Çakıl ve kum karışımı yollarıyla şoförlere güç anlar yaşatan ve birinci kere 1980 yılından takvime giren Arjantin Rallisi’nin heyecanı canlı yayınlarla takip edilebilecek.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda dönemin geride kalan dört yarışı sonrasında pilotlar klasmanında RedBull sportmeni Thierry Neuville tepede bulunurken bir başka RedBull atletleri son 6 yılın şampiyonu Sebastien Ogier ikinci sırada yer alıyor. Ott Tanak ise bu ikiliyi takip ediyor.

BÜYÜK TERTİP BİR SEFER DAHA TÜRKİYE’DE
8 yıllık bir ortanın akabinde geçtiğimiz sene Türkiye’ye geri dönen ve büyük ilgi çeken Dünya Ralli Şampiyonası, bir sefer daha Marmaris’te düzenlenecek. Dünya Ralli Şampiyonası’nın 11. etabına konut sahipliği yapacak Rally Turkey, 12-15 Eylül tarihleri ortasında dünyanın en süratli ve yürekli pilotlarını ağırlayacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın