"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ferrari’de sözleşme krizi! Sebastian Vettel…

Formula 1 takımlarından Ferrari’nin 32 yaşındaki pilotu Sebastian Vettel, 2020 dönemi akabinde sona erecek mukavelesi için grubuyla bir müddettir yeni mukavele imzalamak için görüşme içerisindeydi. Kırmızıların işvereni Mattia Binotto, yaptığı açıklamada deneyimli pilot ile kontrat yenilemek istediklerini ve Alman pilotunda Ferrari’de kalmak istediğini açık bir biçimde söz etmişti.

Fakat mukavele yenileme görüşmelerinde iki tarafta istediğini alamadı. La Gazzetta dello Sport’un haberine nazaran Ferrari, Alman pilotun maaşını %50 oranında düşürmek ve 1 yıllık mukavele imzalamak istiyor. Alman pilot maaşının büyük oranda düşürülmesi ve yeni kontratının 2 yıllık olmasını istediği için mukavele yenileme görüşmeleri şu anlık durmuş durumda.

BİRÇOK PİLOT İLE TEMAS KURULDU

Gelen haberlere nazaran İtalyan grubu Ferrari, Sebastian Vetel ile mukavele yenileme konusunda anlaşamazsa, ekibe katmak istediği adayları belirledi. Renault pilotu Daniel Ricciardo, McLaren pilotu ve Charles Leclerc’in yakın arkadaşı Carlos Sainz ve Alfa Romeo pilotlarından Antonio Giovinazzi ile temas halinde olduğu öğrenildi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın