"Enter"a basıp içeriğe geçin

Formula 1 İstanbul Grand Prix’si ne vakit saat kaçta hangi kanalda?

Corona virüsü pandemisi sebebiyle F1 İstanbul yarışı biletli seyirci alımına kapatılırken başından sonuna kadar tüm tertip canlı yayın ile TV ekranından yayınlanacak. Dünyanın en sıkıntı pistlerinden biri olarak kabul edilen İstanbulPark’ta, ünlü pilotlar kıyasıya bir rekabet içine girecek. Pekala, Formula 1 İstanbul yarışı ne vakit yapılacak? Saat kaçta başlayacak? F1 İstanbul Grand Prix hangi kanalda?

FORMULA 1 YARIŞI NE VAKİT, SAAT KAÇTA VE HANGİ KANALDA?

F1 Türkiye heyecanı için geri sayım başladı. Formula 1 yarışlarının 14. etabı “Formula 1 DHL Turkish Grand Prix 2020”, dokuz yıl ortadan sonra 13-15 Kasım tarihlerinde Kurtköy’deki İstanbul Park pistinde gerçekleştirilecek. Formula 1’in internet sitesinde güncellenen takvime nazaran, 15 Kasım Pazar günü yapılacak yarış 13.10’da başlayacak. Dev yarış S Sport ekranlarından canlı yayınlanacak.

Formula 1 Türkiye Grand Prix’sinin sıralama çeşitlerinde birinci olan Racing Point’ten Lance Stroll, dev yarışa birinci cepten başlayacak.

YAĞMUR ŞOFÖRLERİ ZORLADI

İstanbulPark’ta dev yarış öncesi idman cinsleri ve sıralama çeşitleri gerçekleştirilirken, ağır yağış şoförlere güç anlar yaşattı. Asfaltın yeni olmasından kaynaklı olarak pilotlar kayganlaşan yerde hayli zorlandı. Pilotlar klasmanı önderi Lewis Hamilton, idman seansınlarının akabinde pistin çok kaygan olduğu konusunda şikayette bulunurken, birçok pilot da Büyük Britanyalı yıldıza dayanak verdi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın