"Enter"a basıp içeriğe geçin

Formula 1’de ekip bütçelerine sınırlama geliyor

Tüm dünyadaki spor tertiplerinin ertelenmesine ve iptal edilmesine neden olan corona virüsü, Formula 1’i de ekonomik manada vurmuş durumda. 22 ayaklı yarış takviminin yarısına yakınının ertelenmesinin akabinde artık de kadrolara bütçe kısıtlaması getirileceği öğrenildi.

SİSTEMLİ OLARAK BÜTÇELER DÜŞÜRÜLECEK
Ajansspor’un derlediği habere nazaran, Formula 1 gruplarıyla yapılan görüşmeler sonrasında 2021 döneminden itibaren ekiplerin bütçe sınırlamalarında sistemli olarak düşüşe gidilecek.

Buna nazaran kadrolar 2021’de 145 milyon dolar, 2022’de 140 milyon dolar, 2023’te ise 135 milyon dolar harcayabilecekler. Formula 1’de yarışan gruplardan kâfi takviyesi alan bu kararın kısa vakit içerisinde yürürlüğe girmesi ve ekipler tarafından uygulanması bekleniyor.

PİLOT MAAŞLARINI ETKİLEMEYECEK
Çıkan kararla birlikte salgın hastalığın Formula 1 üzerindeki ekonomik manada olumsuz tesirlerinin giderilmesi ve ekipler ortasındaki makasın açılmasının önüne geçilmesi planlanıyor. Öte yandan Belirlenen bu kısıtlamalar ekiplerin pazarlama masraflarını ve pilot, teknik grup, yönetici maaşlarını etkilemeyecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın