"Enter"a basıp içeriğe geçin

Formula 1’i sarsan olay! Lewis Hamilton ve Ferrari…

Formula 1’de 2019 dönemi Mercedes pilotu Hamilton’un şampiyonluğu ile sona ererken Ferrari ekibi yeniden hayal kırıklığı içinde dönemi kapattı. Döneme Ferrari grubu içinde birinci pilot olarak başlayan Vettel, genç şoför Charles Leclerc’in çıkışına mani olamadı. 410 milyon dolarlık bütçe ile Formula 1’e en çok yatırım yapan grup olan Ferrari’nin gelecek planı merak ediliyor.

İTALYA’DAN FLAŞ İDDİA!
İtalyan La Gazzetta dello Sport gazetesi, 2019 ve 2020 yılları için Mercedes’le dönem başına 50 milyon dolarlık muahede imzalayan Hamilton’ın Ferrari lideri John Elkann ile görüştüğünü yazdı. Bu görüşmenin bir değil iki kere yapıldığının altı çizildi.

Ferrari grup işvereni Mattia Binotto ise Lewis Hamilton için olumlu açıklamalarda bulundu. Binotto, “Lewis şu anda sıra dışı, kusursuz bir pilot. 2021’de onun boşta olduğunu bilmek, bizi keyifli eder fakat dürüst olmak gerekirse bir karar vermek için erken. Şu anda sahip olduğumuz pilotlardan ötürü memnunuz. Gelecek yılın bir noktasında görüşmelere başlayacağız ve ne yapacağımıza karar vereceğiz.” cevabını verdi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın