"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kasapoğlu: Kıymetli karşılaşmalara konut sahipliği yapıyoruz

Bakan Kasapoğlu’nu gelişi sırasında ulusal sportmenler Münevvere Yılmaz, Meryem Betül Çavdar ve Selahattin Günger çiçekle karşıladı. Bakan Kasapoğlu daha sonra beraberindeki AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Veysel Eroğlu ve TMF Lideri Bekir Yunus Uçar ile birlikte MXGP’nin startını verdi.

“SON 18 YILDAKİ TESİSLEŞMEMİZ SAHİDEN İHTİLAL NİTELİĞİNDE”
Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı: “Harika bir tertip. Her istikametiyle eksiksiz. Memleketler arası federasyondaki yönetici ile görüştük. ‘Hiçbir kusurunu görmedim’ dedi. Ben bu tarafıyla Afyon topluluğuna, Afyon Valiliğimize, belediyemize, milletvekillerimize, Motosiklet Federasyonumuza teşekkür ediyorum. Ülke olarak her tertibi en hoş formuyla organize edebiliyoruz. Bu manada son 18 yıldaki tesisleşmemiz sahiden ihtilal niteliğinde. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde. Afyon’daki bu pist de gerçekten dünyadaki kıymetli pistlerden bir tanesi, motor sporları ismine. Hem tesislerimizle, tertibin kalitesiyle, mesken sahipliğimizle, Afyonluların misafirperverliğiyle bu tertibi da muvaffakiyetle tamamladığımızı görüyorum. Sportmenlerin ve seyircilerin dünyanın dört bir yanından gelmesi, ülke olarak dünyanın pek çok devine meydan okuduğumuzu gösteriyor. Ben bu manada çok memnunum. Spor karşılaşmaları açısından çok değerli karşılaşmalara konut sahipliği yapıyoruz. Ankara’da devam eden bir tertip var. Dün ulusal maçımız vardı. Harika Kupa’ya mesken sahipliği yaptık. İnşallah bunların devamı gelecek. Yeniden Afyonumuzdaki spor yatırımları son 18 yılda devasa nitelikte. Yalnızca motor sporları değil, pek çok branşta yalnızca Afyon’da değil, ülkemizin dört bir yanında tesislerimizle, kalitemizle konut sahipliği yapmaya devam edeceğiz.”

“AFYONUMUZ YALNIZCA BU TERTİPTE DEĞİL PEK ÇOK BRANŞTA MESKEN SAHİPLİĞİNE HAZIR BİR İLİMİZ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinin tertibe güç kattığını kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesi bu tertibe güç kattı. Afyon’un tüm yöneticilerine ve Motosiklet Federasyonumuzun özverisine müteşekkirim. Gelecek sene inşallah katlayarak mesken sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Afyonumuz yalnızca bu tertipte değil pek çok branşta mesken sahipliğine hazır bir ilimiz. Ben spor topluluğunu Afyon’a davet etmek istiyorum” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın