"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kenan Sofuoğlu: Türkiye’de kâfi tesis yok

Dünya Superbike Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden ulusal motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, “Seneye çok hoş işler yapacağım. Tek gayem, Dünya Superbike Şampiyonası’nda şampiyon olmak” dedi.

PATA Yamaha grubuyla 2 dönemlik mutabakat yaptığı için memnun olduğunu lisana getiren Razgatlıoğlu, “Geçen sene bu kadroda olmayı hayal ediyordum. Bu sene hayalim gerçek oldu. Birinci test sürüşünde kendimi daha güzel hissettim. Daha hoş işler yapacağıma inanıyorum” formunda konuştu.

“ÜZERİMDE BİR BASKI VAR”
Bir fabrika kadrosu ismine çaba ettiği için heyecanlı olduğunu da söyleyen Toprak Razgatlıoğlu, “Üzerimde bir baskı var. Üst üste 5 dönem tek başıma yarıştım. Artık grup arkadaşım var. Her yarışta en uygununu yapmak zorundayım. Buna alışacağım. Testlere başladık. Motor çok hafif ve ufak. Elektroniği çok hoş çalışıyor. Seneye çok hoş işler yapacağım. Tek gayem, Dünya Superbike Şampiyonası’nda şampiyon olmak” diye konuştu.

: “EN BÜYÜK KADROYA İMZA ATTIK”
Kenan Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu’nun değerli muvaffakiyetler elde ettiğine vurgu yaparak, “Toprak’ın, Yamaha’da olması kolay değildi. Dünyanın en büyük grubuna bir Türk atletin transfer olması güç. Burada birçok kişinin emeği var. Bir Türk sporcuyu futbolda Real Madrid ve Barcelona nasıl transfer ediyorsa, biz de Toprak’ı motorsporlarında bu türlü bir ekibe koyduk. Çok şükür en büyük kadroya imza attık. Toprak’ın başarısı Türkiye’yi motor sporlarında daha güzel yerlere taşıyacaktır. Toprak’ın 2020 Dünya Superbike Şampiyonası’nda memnun sona ulaşarak tarihin en genç şampiyonu olmasını hayal ediyorum” tabirlerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE KÂFİ TESİS YOK”
Motorsporları için Türkiye’de kâfi tesis olmamasından Sofuoğlu, şöyle konuştu:
“Ülkemizin en büyük eksiği motor sporları tesisi. Her yerde birçok spor tesisi var. Motorsporları için ise yalnızca İstanbul Park bulunuyor. Oraya da girmek o kadar kolay değil. Bütçeler yetmiyor. Türkiye’nin en az 5-6 bölgesinde motor sporlarına uygun tesis yapılması gerektiğini düşünüyorum. Şimdi devleti bu türlü bir eksiklik olduğu konusunda inandıramadık. Devlet şimdi bunun şuurunda değil. Şu an bunu kabullendirmeye gücüm yetmiyor. İnşallah ileride bunu başarabiliriz. Vazife müddetim bitince müsaademi isteyeceğim. Vaktimi gençlere ayıracağım. Tüm gücümü çocuklara vereceğim.”

CANSEVER: “TOPRAK, BİZE DÜNYA ŞAMPİYONLUKLARI GETİRECEK”
Bora Berker Cansever de Toprak’ın Dünya Superbike Şampiyonası’nda birçok şampiyonluk yaşayacağına inandığını bildirerek, “Dünya çapında motor sporlarına yatırım yapmaya devam ediyoruz. Her vakit en güzellerle çalışıyoruz. Mavi rengin bize verdiği ruhla Toprak ile mutabakat imzaladık. Toprak, hırsı ve inancı bize dünya şampiyonlukları getirecek. Toprak’ı ortamıza almaktan ötürü çok mutluyuz” açıklamasını yaptı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın