"Enter"a basıp içeriğe geçin

Mercedes Avusturya’da duble yaptı! Tepe Hamilton’ın

2020 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın ikinci yarışında da Mercedes-AMG Petronas tepeyi kimseye bırakmadı. Üst üste ikinci kere koşulan Avusturya Grand Prix’sinde pole durumundan başlayan Lewis Hamilton, baştan sona denetim ettiği yarışı birinci sırada tamamladı. Çabaya 4. cepten başlayan Valtteri Bottas ise damalı bayrağın altından ikinci sırada geçti. Bu sonuçla Mercedes-AMG Petronas, markalar sıralamasında doruktaki yerini korudu.

Sıralama cinsleri sonrasında birinci cebi kazanan Hamilton, pit-stoplar dahil olmak üzere daima rakiplerinin önünde kalmayı başardı. Yarış boyunca tepeyi hiç kaybetmeyen Britanyalı pilot, dönemin kendisi ismine birinci galibiyetine de ulaşmış oldu. Yağış altında yapılan sıralama cinsleri sonrasında dördüncü cebi elde eden Bottas ise, yarışın çabucak başında üçüncü sıraya tırmandı. Bu andan sonra yerini müdafaayı başaran Fin şoför, bitime 4 cins kala yaptığı atakla ikinci sıraya yerleşti ve damalı bayrağı da ikinci olarak geçti.

Avusturya Grand Prix’si sonrasında Valtteri Bottas 43 puanla pilotlar sıralamasında birinci sırayı elde ederken Lewis Hamilton da 37 puanla ikinci basamakta yer aldı. Mercedes-AMG Petronas ise 80 puanla markalar sıralamasında liderlik koltuğunu korudu. Dönemin üçüncü yarışı 19 Temmuz’da Macaristan’da koşulacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın