"Enter"a basıp içeriğe geçin

Motosiklette Avrupa Akrobasi Şampiyonası’nda Mehmetçiğe takviye

Türkiye Spor Muharrirleri Derneği (TSYD) Ankara Şubesinin mesken sahipliğinde, Afyon Motor Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen şampiyonada yarışan Türk sportmenler Zafer Can Güngör ve Birkan Polat, Barış Pınarı Harekatı’na dayanak vermek için askeri kamuflajla şov yaptı. İki sportmen şovda asker selamı verdi.

Birkan Polat, şov sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm hisleriyle Barış Pınarı Harekatı’na dayanak vermek için şov yaptıklarını lisana getirerek, şöyle konuştu:

“Barış Pınarı Harekatı’na katılan tüm Mehmetçiklerimize dua ediyoruz. Kalbimiz onlarla birlikte. Biz de bugün Afyonkarahisar’da yapılan Avrupa Akrobasi Şampiyonası’nda Türk bayrağını en hoş biçimde dalgalandırıyoruz.”

Zafer Can Güngör da Barış Pınarı Harekatı’ndaki Mehmetçiklere takviye ve moral için bu üniformalı gösteriyi hazırladıklarını belirtti.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Lideri Bekir Yunus Uçar da harikulâde bir gündem içerisinde Avrupa Akrobasi Şampiyonası’nı gerçekleştirdiklerini aktardı.

Afyonkarahisar halkının kendilerini bu tertipte yalnız bırakmadığını aktaran Uçar, şunları kaydetti:

“Mehmetçiğimizin Barış Pınarı Harekatı’na buradan da inanılmaz bir takviye var. Hem atletlerimizden hem de seyircilerimizden. Allah onların gücünü ve kuvvetini arttırsın. Bölgemizde büyük bir gayret var ve bu gayrette haklılığımızı gücümüzle birlikte ortaya koyan bir Mehmetçiğimiz var. Buraya gelerek şampiyonayı izleyen herkese teşekkür ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Şovun akabinde Göbeklitepe ile ilgili bir sunum yapıldı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın