"Enter"a basıp içeriğe geçin

Pembe panterler!

9 yıl aradansonraİstanbul’agelen Formula1’de sırlamaturları muhteşemgeçti. Sırlamaturlarında birinci iki seansıRed Bull’dan Max Verstappenbirinci tamamladı. Şampiyonlukadayı Lewis Hamiltonpotaya güç girdi. Son seanstaise tarih yazıldı. BWT RacingPoint F1 kadrosundan LanceStroll 1:47.765’lik derecesiylepole durumunun sahibi oldu.Stroll tarihinde birinci kere bir yarışailk sırada başlama fırsatını eldeetti. Stroll’un grup arkadaşıSergio Perez ise üçüncü basamaktasıralamayı bitirdi.

HAMILTON 6’DAN BAŞLIYOR
Büyükheyecana sahne olan sıralama tiplerinde İstanbul’da çok uygun bir imtihan veren Max Verstappen ikinci basamağı elde etti. Pilotlar kategorisinde şampiyonluk için büyük avantajı bulunan Lewis Hamilton ise yarışı 6. sırada bitirirken kadro arkadaşı Bottas 9. oldu. Bugün yarışa 4. sıradan Red Bull’dan Alexander Albon, 5’te Renault’dan Daniel Ricciardo, 7’de tıpkı gruptan Esteban Ocon başlayacak. Alfa Romeo’dan Raikkonen 8, Giovinazzi 10. oldu.

BASKIYI KALDIRDIM!
Sıralamaturlarının birincisi Lance Stroll, “Çok memnunum. Üzerimde çok büyük baskı vardı, pole için tek bir talihim kalmıştı. Arabaya güveniyordum. Her şey bir ortaya geldi ve sıkıntı haftalardan sonra hoş bir an yaşadım” diye konuştu.

ŞAMPİYON ADAYI ALTINCI BAŞLIYOR
İstanbul’dakiyarışı kazanması halinde 7. şampiyonluğunu ilan edecek Lewis Hamilton âlâ bir imtihan veremedi. Daima tabandan ve tekerleklerden şikayet eden Büyük Britanyalı atlet sıralama cinslerini 6. sırada bitirdi ve yarışa bugün bu basamaktan başlayacak.

CAREY: İSTANBUL’U KONUŞACAĞIZ
Formula1 CEO’su Chase Carey, İstanbul’un Formula 1’deki geleceği için umutlu açıklamalar yaptı. Carey “İstanbul şu anda 2021 takviminde görünmüyor. Ama İstanbul yarışlarına dair uzun vadeli planlar üzerinde konuşuyoruz. İstanbul için tüm olasılıkları konuşacağız” dedi.

YAĞMUR YAĞIŞI DAMGA VURDU
Sıralamaturlarına birçok ekip geçiş lastikleri ile çıktı. Yarışın başında yağmur tesirini artırınca araçlar spin attı. Yağmur şiddeti artınca birinci seansın bitimine 6 dakika 56 saniye kala kırmızı bayraklar sallandı ve dala orta verildi. Yarış durunca belediye aracı devreye girdi ve suları çekti.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın