"Enter"a basıp içeriğe geçin

Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu: Çıtayı yükselttik

SporBakanı Muharrem Kasapoğlu, dün Formula 1 Türkiye Grand Prix’sinin yapılacağı İstanbul Park Pisti’ndeydi. Tertibe ait bilgiler alan ve incelemeler yapan Kasapoğlu, daha sonra basın mensuplarına açıklamalar yaptı. İşte Bakan Kasapoğlu’nun öne çıkan kelamları: “Türkiye bilhassa son 18 yılda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonuyla, öncülüğüyle, güçlü liderliğiyle her alanda savını üstlere taşıdı. Spor ve spor turizmi de bunlardan biri. İstanbul Park, 9 yıl ortadan sonra yeniden F1’e konut sahipliği yapacak. Ülkemizi, İstanbul’u tanıtma ismine da değerli bir fırsat.”

HER BRANŞTA VARIZ
“Ülkemiztesis altyapısı ve tertip kabiliyetiyle kıymetli konut sahiplikleri yaptı. Geldiğimiz nokta prestiji ile tertipleri talep etmekten öte tertipler tarafından talep edilen, aranılan bir ülke oldu. İnşallah Formula yarışlarını da en hoş formuyla gerçekleştirip, yeniden tarihte hoş bir yer edineceğiz. Sporda çıtayı daima daha üste taşıdık. Arabasıyla, tenisiyle, voleyboluyla, futboluyla, basketboluyla tezimizi çok daha üstlere çıkarma çabalarımız var. Atletlerimiz, önümüzdeki olimpiyat ve çeşitli tertiplerde bizleri gururlandıracak, inanıyoruz.”

KÖPRÜDE GÖSTERİ
F1 Türkiye Grand Prix’si öncesi İstanbul’un tanıtımı için çekimler devam ediyor. Evvelki gün Sultanahmet’e çıkan araçlar, dün de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeydi. F1 araçları, trafiğe kapatılan anlarda köprüde gösteri yaptı. Bu ortada RedBull Racing grup pilotu Albon, Formula 1 tarihinde aracıyla Asya’dan Avrupa’ya geçiş yapan birinci isim oldu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın