"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tarihi zaferi bu türlü anlattı

Hamilton, yarışta yaşadığı zorlukları anlattı. 35 yaşındaki sportmen, “Zemin kurudu. Yağmur lastikleri tabanı tuttu. Kuru lastikler ile bu türlü olamayabilirdi. Zati, yağmur lastikleri de kuru hava lastiklerine dönüştü. Vettel de benden çok uzaklaşıyordu. Lastiklerim âlâ miydi bilemiyordum. Lastikler ufalandı, akabinde pist kurudu. Sürüşüm gelişti. Doğruyu yakalıyorduk. Dışarıda kalmaya devam ettim. Başlarda sıkıntı anlar yaşadık. Albon ortayı açıyordu. ‘Bu yarış benden gidiyor’ dedim. Direnmeye başladım ve başardım” yorumunu yaptı.

BU BİR DUŞTU

Hamilton, yarış sonrası gözyaşlarını tutamayarak hislerini lisana getirdi. 35 yaşındaki sportmen, “Bu bir duştu. Çocukken Formula 1 seyrederdim. Hayallerimin da ötesinde. Yapamayacağınızı söyleyen hiç kimseyi dinlemeyin. İmkansızı isteyin, pes etmeyin, kendinizden kuşku duymayın! Sözleri bulamıyorum. Fabrikadakilere, buradakilere teşekkür ediyorum. Bu kadroya katılmasaydım bunu başaramazdım. Devasa, harika oldu. Çok teşekkür ediyorum. Bana destekleyenlere teşekkürler” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ SEVİYORUM

Türkiyeve İstanbul’a övgüler nizam Hamilton, “Türkiye’ye sık sık geliyorum. Kıyılar ve kıyılar çok hoş. İstanbul tarihi bir kent; burada olmak güzel” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın