"Enter"a basıp içeriğe geçin

Toprak Razgatlıoğlu Avrupa’da gaza basacak

Dünya Superbike Şampiyonası’nın Avustralya ve Tayland ayağında istediği sonucu alamayan ulusal motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Avrupa yarışlarında podyuma çıkmayı hedefliyor.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda bu dönem oluşturulan Turkish Puccetti kadrosu ile yarışan Toprak Razgatlıoğlu, AA muhabirine, birinci iki ayak sonuçlarını ve 7 Nisan’da Avrupa’ya taşınacak dönemin kalan kısmını kıymetlendirdi.

Avustralya ve Tayland yarışlarında teknik sıkıntılar ve kaza nedeniyle istediği sonuçları elde edemediğini anlatan Toprak, “Avustralya’daki birinci yarışı dördüncü götürürken lastiğin bitmesi sonucu geriledim ve altıncı bitirdim. İkinci yarışta ise gerideki rakibin bana çarpması sonucu düştüm ve o yarıştan puan çıkaramadım. Son yarışta ise motosikletteki teknik arıza nedeniyle yarışı tamamlayamadım.” tabirlerini kullandı.

“Daha yeterli derecelerle Türkiye’ye döneceğim”

Tayland’da koşulan dönemin ikinci ayağında havanın çok sıcak olmasına karşın elinden geleni yaptığını aktaran ulusal motosikletçi, en yeterli sonucunun 9’unculuk ve 10’unculuk olduğunu lisana getirdi.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda yarışların haftaya Avrupa’ya taşınacağını anımsatan Toprak Razgatlıoğlu, şunları kaydetti:

“Avrupa’daki birinci yarış, 7 Nisan’da İspanya’da yapılacak. Artık Avrupa yarışlarına sıra geldi, inşallah burada daha güzel sonuçlar gelir. Hazırlıklar güzel gidiyor, Kenan ağabey (Sofuoğlu) ile idmanlar yapıyoruz. İdmanlar ağır geçiyor. Motosikletin üzerinde yorulduğum vakit yarışlar daha yeterli geçiyor. Avrupa yarışlarından ümitliyim, inşallah Avrupa’daki yarışlarda alacağım yeterli derecelerle Türkiye’ye dönmek nasip olur. Şampiyonada birinci yarışlarımız hoş geçmedi, Avrupa yarışlarına daha âlâ hazırlanıp daha güzel derecelerle Türkiye’ye döneceğim.”

Sofuoğlu: “Toprak’ın şampiyonayı düzgün bir yerde tamamlayacağına inanıyorum”

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport şampiyonu eski ulusal motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nın iki ayağının tamamlandığını hatırlattı.

Sofuoğlu, bu yıl Turkish Puccetti ekibini kurduklarını ve Türk atletlerin bu grupla dünya pistlerinde yer alacağını belirtti.

Yetenekli atletleri memleketler arası yarışlarda daha uygun imkanlarda yarıştırmak için kadrosu kurduklarını vurgulayan Sofuoğlu, şöyle konuştu:

“Türkiye’yi temsil eden kadro ve yarışçı olarak yarışlara başladık. Toprak’ın katıldığı bu iki yarış tam istediğimiz üzere geçmedi. İnanıyorum ki Avrupa ayaklarında Toprak çok daha güçlü olacak zira Toprak’ın Avrupa’da deneyimi daha düzgün. Şampiyonanın 3. ayağı İspanya’da. Toprak birinci 5’e ve podyuma gelebilecek potansiyelde bir atlet. Kimi eksiklikler var, onları gidermeye çalışıyoruz. Toprak’ın bu dönem birçok yarış kazanıp en üst düzeyde şampiyonayı tamamlayacağına inanıyorum.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın