"Enter"a basıp içeriğe geçin

Toprak Razgatlıoğlu: Maksadımız dünya şampiyonu olmak

Yeni dönemde Pata Yamaha ekibi ismine Dünya Superbike Şampiyonası’nda yarışacak olan Toprak Razgatlıoğlu, “Üst üste 5 sene şampiyon olan Jonathan Rea en büyük rakibimiz. Dünya şampiyonasında yarışıyoruz. Kolay bir şampiyona değil. Elimizden geleni yapacağız. Şampiyonayı en âlâ yerde bitirmek için efor göstereceğiz. Maksadımız dünya şampiyonu olmak” dedi.

Pata Yamaha grubu ismine Dünya Superbike Şampiyonası’nda yarışacak olan RedBull atleti Toprak Razgatlıoğlu, Motobike İstanbul 2020’nin açılışında açıklamalarda bulundu. Şampiyona öncesi hazrlıklarda test evresinin kendileri ismine düzgün geçtiğini vurgulayan Razgatlıoğlu, “Testler çok hoş geçti bizim için. Bir yandan yeni motor, bir yandan yeni kadro. 5 sene ortanın akabinde birinci kez kadro arkadaşım var. Bunun üzerimde biraz baskısı var. Ayın 28’inde yarış başlıyor. Biraz erken gidiyoruz orada iki gün daha test olacak. O testlerin de hoş geçmesini umuyorum. Sonra da yarışımız olacak. Türkiye’ye birincilik getirmek için orada savaş vereceğiz. Şu ana kadar morallerimiz hoş. Üst üste 5 sene şampiyon olan Jonathan Rea en büyük rakibimiz. Dünya şampiyonasında yarışıyoruz. Kolay bir şampiyona değil. Elimizden geleni yapacağız. Şampiyonayı en uygun yerde bitirmek için gayret göstereceğiz. Amacımız dünya şampiyonu olmak” formunda konuştu.

“BÜYÜK BİR SAVAŞ VERECEĞİZ”
Dünya şampiyonasının güç bir yarış olduğunu söyleyen ve elinden geleni yapacağının söz eden Toprak Razgatlıoğlu, “Yeni kadrom benden 2’nci yılımda birşeyler bekliyor. Biz yeniden de elimizden gelenin en güzelini yapmak istiyoruz. Asıl değerlisi yeni bir gruba geldiğinde yeni motor ile birinci sene birşeyler başarabilmek. O yüzden tek fikrimize odaklandık. Uzun bir şampiyona, 13 tane pist var. Büyük bir savaş vereceğiz” açıklamasında bulundu.

Öte yandan kendisini en çok zorlayan pistin Katar olduğunu söyleyen Razgatlıoğlu, “Her pisti seviyorum. En çok zorlandığım pist, Katar. Çok sıcak oluyor ve sıcakta motor sürmek sıkıntı oluyor. Bakalım elimizden geleni yapacağız” tabirlerini kullandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın