"Enter"a basıp içeriğe geçin

Toprak Razgatlıoğlu Portekiz’de birinci oldu

Ulusal motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası Portekiz ayağının birinci yarışında 1. oldu.

PATA Yamaha kadrosuyla isminden kelam ettiren Red Bull atleti Toprak Razgatlıoğlu, 4 bin 182 metre uzunluğundaki Estoril Pisti’nde iki kere podyuma çıktı.

Superpole yarışında 1.36.154’lük derecesiyle en süratli çeşide imza atan ulusal sportmen, şampiyonada mesleğinin birinci pole durumunu elde etti.

Şampiyonadaki son etaba konut sahipliği yapan Portekiz’de, birinci yarışa pole durumundan başlayan Toprak Razgatlıoğlu, baştan sona önder götürdüğü yarışı birincilikle tamamladı.

BU DÖNEM 2. KERE DORUKTA

Ulusal sportmen, bu dönem Avustralya’nın akabinde Portekiz’de de yarış kazanmayı başardı.

Toprak Razgatlıoğlu, yarışın akabinde yaptığı açıklamada, “Sabah yeni ayarlar denedik ve birinci defa pole durumu elde ettim. Yine kazandığımız ve podyumda olduğumuz için çok memnunum. Yarın da gayemiz tekrar podyum olacak.” tabirlerini kullandı.

Puanını 200’e yükselten ulusal atlet, 5. sırada yer alıyor. Estoril Pisti’ndeki ikinci yarış yarın TSİ 17.15’te koşulacak.

REA, ÜST ÜSTE 6. ŞAMPİYONLUĞA UZANDI

Kawasaki’nin Büyük Britanyalı pilotu Jonathan Rea, üst üste 6. şampiyonluğunu elde etti.

15. sıradan başladığı birinci yarışı 4. sırada tamamlayan Rea, en yakın rakibi ve vatandaşı Scott Redding’in bitime 16 tıp kala düşmesiyle şampiyonluğa uzandı.

Birinci yarışın akabinde Rea puanını 353’e çıkarırken, Redding 281 puanda kaldı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın