"Enter"a basıp içeriğe geçin

Toprak Razgatlıoğlu üçüncü kere podyumda!

Toprak Razgatlıoğlu, yeni grubu PATA Yamaha ile üst üste üçüncü podyumunu Portekiz’de elde etti. 2020 Dünya Superbike Şampiyonası’nın üçüncü durak noktası olan Algarve Pisti’nde gayret eden Razgatlıoğlu, 2. cepten başladığı yarışta damalı bayrağın altından geçen ikinci şoför oldu.
Yeterli bir start alan Türk sportmen, birinci virajla birlikte yerini korudu. Kısa müddette gerisindeki kalabalıktan uzaklaşmayı başaran Toprak Razgatlıoğlu, yarış boyunca pozisyonunu müdafaayı başardı. Kusursuz bir sürüşle bitişe ikinci sırada gelen Razgatlıoğlu bu sonuçla, pilotlar sıralamasında 86 puanla 3. sıraya yükseldi.

TOPRAK RAZGATLIOĞLU: “BİRİNCİLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK”
5 ay süren ortadan sonra üst üste üçüncü kere podyuma çıkmasının hakikat yolda olduklarını gösterdiğini belirten Razgatlıoğlu “Portekiz’de yeniden podyumda olmak çok değerliydi. Performansımızı artırıyoruz. Bu yolun sonunda emeklerimizin karşılığını alacağımıza inanıyorum. Başta Red Bull ailem olmak üzere bana güvenenlerin beklentilerini karşıladığım için çok mutluyum” diye konuştu.
Portekiz’deki ikinci yarış yarın TSİ 16.00’da gerçekleştirilecek. Dünya Superbike Şampiyonası İspanya GP’si ise 30 Ağustos’ta koşulacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın