"Enter"a basıp içeriğe geçin

TOSFED’den motorsporları tutkunları için sürpriz proje!

Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED), yarış heyecanını konutta yaşatacak.

Federasyondan yapılan açıklamaya nazaran, Dijital Motorsporları Kurulu, araba sporları meraklılarına yönelik TOSFED Dijital Şampiyonası projesini hayata geçirecek.

Red Bull’un ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek TOSFED Dijital Şampiyonası, PlayStation4 platformu ve GranTurismo GT Sport oyununun kullanılacağı TOSFED Dijital Pist Şampiyonası ile başlayacak. Projede ikinci etap ise TOSFED Dijital Ralli Şampiyonası olacak. Twitch.tv kanalından da canlı olarak yayınlanacak yarışlar, mayıs ayında başlayacak.

Dönem sonunda pist branşının şampiyonu olan pilot, 23-25 Ekim tarihlerinde Fransa’da düzenlenecek “FIA Motorsport Games” tertibinin dijital kategorisinde Türkiye’yi temsil etme hakkı, ralli branşında şampiyon olacak pilot ise para mükafatı kazanacak. TOSFED Sportif Heyeti himayesinde, profesyonel bir takım tarafından yönetilecek şampiyonaya dijital motor sporları lisansı alan herkes katılabilecek.

TOSFED Lideri Eren Üçlertoprağı, projenin kendilerini çok heyecanlandırdığını belirterek, “Son yıllarda yeni jenerasyonun çok ilgi gösterdiği alanlardan biri olan dijital motor sporlarında, kendini yetiştirip gerçek pistlere adım atan birçok küresel atletimiz bulunuyor. TOSFED olarak 1 yıldır çalışmalarına devam ettiğimiz ve içinde bulunduğumuz sıkıntı süreçte ‘evde kal’ davetlerimizi destekleyen bu değerli tertibe her yaş kümesinden büyük bir iştirak bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın