"Enter"a basıp içeriğe geçin

Türkiye Off-Road Şampiyonası 4. ayak yarışları sona erdi

Sakarya’da düzenlenen Türkiye Off-Road Şampiyonası’nda 4. ayak yarışları tamamlandı. Türkiye Araba Sporları Federasyonu (TOSFED) tertibiyle Adapazarı Belediyesi ve 54 Araba Sporları Kulübü Derneği mesken sahipliğinde Korucuk Mahallesi’ndeki pistte düzenlenen 4. ayak yarışı, final uğraşlarının akabinde sona erdi.

Araçların servis alanını ziyaret ederek pilotlarla bir müddet sohbet eden Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, yarışların sembolik başlangıcını verdi. Şiddetli pistte birbirleriyle kıyasıya çaba eden pilotlar, vakit zaman zıplama rampalarından atlayarak seyircilerden alkış aldı. Yarışta birtakım araçlar takla atmasına karşın yarışa devam etmeyi başardı.

Yarışların komite lideri ve 54 Araba Sporları Kulübü Derneği Lideri Bilal Bakan, yaptığı açıklamada, her yıl olduğu üzere yarışların bir ayağını Sakarya’da düzenlediklerini söyledi.

Bilal Bakan, Adapazarı Belediyesi, Adapazarı Kaymakamlığı ve Valiliğin takviyesiyle gerçekleştirdikleri 4. ayak yarışlarının ikinci gününde seyirci etabının koşulduğunu tabir etti.

Seyirci etabında yarışmacıların dört start üzerinden üç cins atarak yarıştıklarını belirten Bakan, “Sakarya’ya layık bir şey yapmaya çalıştık. Federasyonumuzun, gözlemcilerimizin bakış açıları çok olumlu, Sakarya’ya layık bir tertip yaptığımızı düşünüyoruz. Seyirciler içinde çok sık dolaşıyorum onlar da yarışlardan çok şad. Sakarya halkı off-road üslubu tertipleri son üç yıldan beri izlemeye alıştı ve zevkle izliyorlar. İnşallah ileri ki yıllarda çok daha büyük tertiplere imza atarız.” diye konuştu.

Kıyasıya geçen yarışlar sonunda SSV kategorisinde Çağdaş Çağlar-Ertuğrul Danışment, S1 klasmanında Şehmuz Oğuz-Selman Aybar, S2 klasmanında Serkan Sivri-Ali Seyda Kıvrak, S3 klasmanında Mehmet Birkan-Arda Arslan, S4 klasmanında Kenan Özsoy-Harun Deynek ikilisi birinci oldu.

Genel klasmanda Kenan Özsoy-Harun Deynek ikilisi birinci sırayı alırken, kadrolarda TR Extreme birinciliği elde etti.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın