"Enter"a basıp içeriğe geçin

WRC Türkiye Rallisi 18-20 Eylül’de Marmaris’te düzenlenecek

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 5. ayağı Türkiye Rallisi, 18-20 Eylül’de Muğla’nın Marmaris ilçesinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Araba Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamada, Türkiye Rallisi’nin, bu yıl 18-20 Eylül’de Marmaris’te Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenleneceği belirtildi.

Yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle birinci 3 etabın akabinde orta verilen şampiyonaya, 4-6 Eylül’de Estonya Rallisi ile devam edilecek. 18 Eylül Cuma günü başlayacak Türkiye Rallisi ise pilotların nefes kesen gayretine sahne olacak. Üç gün boyunca Marmaris, Ula ve Datça bölgelerindeki özel etaplarda yapılacak yarış, 155 televizyon kanalından canlı yayınlanacak.

“CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK”

TOSFED Lideri Eren Üçlertoprağı, Türkiye’de son 2 yıldır düzenlenen en büyük spor tertibinin Türkiye Rallisi olduğunu vurgulayarak, “Türkiye Rallisi tertibinin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek olmasından büyük gurur duyuyoruz. Bu vesileyle, başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve bu projede emeği geçen tüm devlet büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bir sefer daha ülkemizin gücünü tüm dünyaya göstermek ve tanıtımına katkıda bulunmak için hazırız.” tabirlerini kullandı.

Takviyelerinden ötürü Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOSFED’e teşekkür eden WRC Üst Yöneticisi Jona Siebel ise, “Marmaris, pandemi sonrasında alınan tedbirler doğrultusunda, tüm iştirakçi ile seyircilerin keyifle ve inançla seyahat edebilecekleri tanınan bir tatil beldesi. Tertip kapsamında inançlı bir ortam oluşturmak için FIA ve Sıhhat Bakanlığı, Kovid-19 protokolleri uygulanacak.” değerlendirmesinde bulundu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın