"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeni Sofuoğlu ben olacağım

Eski şampiyon ulusal motosikletçi ve AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun kuzeni 15 yaşındaki Bahattin Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nda birinci yarışına çıkacak olmanın heyecanı yaşıyor.

Genç atlet Bahattin Sofuoğlu, 7 Nisan’da İspanya’da başlayacak ve 26 Ekim’de Katar’da sona erecek yarışlarda Türkiye’yi temsil edecek.

Ulusal motosikletçi Bahattin Sofuoğlu, Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki Kenan Sofuoğlu Pisti’nde Dünya Süperbike Şampiyonası’nda uğraş eden Toprak Razgatlıoğlu ve idmanlara katılan Kenan Sofuoğlu ile birlikte hazırlıklarını sürdürüyor.

Bahattin Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, motor sporlarına 4 yaşında babasının kendisine aldığı motosikletle başladığını, daha sonra birçok yarışa katılarak muvaffakiyetler elde ettiğini söyledi.

Türkiye’de kazanabileceği bütün muvaffakiyetleri elde ettiğini lisana getiren Bahattin, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Kenan Sofuoğlu’nun takviyeleriyle Dünya Supersport Şampiyonası kapısının açıldığını lisana getirdi.

Şampiyonada birinci kere yarışacağı için keyifli ve heyecanlı olduğunu vurgulayan Bahattin, “Turkish Puccetti Racing Team ismine yarışacağım. Şampiyonanın resmi testlerine katıldım ve üçüncü oldum. Pisti uygun biliyorum ve kendimi de orada güzel bir yerde görebiliyorum. Tüm dönem boyunca pistleri ezberleyip, motoruma hoş ayarları bulup, yarışlarda podyum hedefliyorum. Birinci şampiyona yarışımda da birinci üçe girmeye çalışacağım. Ülkemi, Kenan Sofuoğlu’nu, federasyonumuzu ve Turkish Puccetti Racing Team’i orada en güzel formda temsil edeceğim. Herkes biliyor ki Kenan Sofuoğlu mesleğini tamamladı. İnşallah yeni Sofuoğlu ben olacağım.” diye konuştu.

Sofuoğlu: “Şampiyonaya iki pilotla çıkmak memnunluk verici”

Eski ulusal motosikletçi ve AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Turkish Puccetti Racing Team’i kurarken hedeflerinin şampiyonaya iki pilotla çıkmak olduğunu belirtti.

Sofuoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nda 1000 cc’de Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası 300 cc’de ise Bahattin Sofuoğlu ile yarışlara katılacaklarını anımsattı.

Kurdukları kadroyla gençlere gelecek için kapı açma fırsatı bulduklarını aktaran Kenan Sofuoğlu, şunları kaydetti:

“Bahattin’in aldığı dereceler şu an Toprak’a yakın. Ona sunduğumuz koltuğu sonuna kadar hak etti. Ben ne kadar yarışları bırakmış olsam da idmanlara devam ediyorum. Geçen hafta İspanya’da Dünya Supersport Şampiyonası 300 cc’de birinci resmi testleri yapıldı. Burada Bahattin’in testleri üçüncü tamamlaması bana çok büyük umut oldu. Bahattin burada şampiyonluğa ulaşabilirse ya da dönemi birinci üçte tamamlayabilirse, inanıyorum ki birkaç yıl içinde benim mesleğimi noktaladığım Dünya Supersport Şampiyonası 600 cc’de başlayabilir.” formunda konuştu.

“BENİM BIRAKMIŞ OLDUĞUM KOLTUĞU BAHATTİN DOLDURABİLİR”
Kenan Sofuoğlu, Bahattin ve Toprak’tan umutlu olduğunu, kendilerine sunulan imkanı düzgün kıymetlendirdikleri takdirde birçok muvaffakiyete imza atacaklarını vurguladı.

Kendisinin mesleğini noktaladığını anımsatan Sofuoğlu, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Benim bırakmış olduğum koltuğu Bahattin doldurabilir. Toprak Superbike kategorisinde yarışıyor ancak Supersport kategorisinde benim koltuğumu doldurabilecek atlete muhtaçlığımız var. İnanıyorum ki inşallah Sofuoğlu soyadını taşıyan Bahattin de ona sunmuş olduğumuz bu imkanları güzel değerlendirecektir ve o koltuğun hakkını vermeyi başaracaktır. En büyük temennim, sunulan imkanın hakkının en düzgün biçimde verilmesidir. Yetiştirmiş olduğum atletlerin hepsine bunu söylüyorum. Bahattin’de de o potansiyel ve yetenek var. İnşallah bunu başaracaktır. İnşallah Turkish Puccetti Racing Team birinci kere podyumu İspanya’daki yarışta görecektir. Bunu Toprak ve Bahattin’le umut ediyorum. İnşallah duble podyum yaparız. Türkiye’yi temsil eden grup ve atletleri her vakit podyumda görmek istiyoruz.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın