"Enter"a basıp içeriğe geçin

Son dakika spor haberleri: Fernando Alonso çenesindeki kırık nedeniyle Formula 1’de tüm dönem boyunca titanyum ağız muhafazasıyla yarışacak

İsviçre’de bisiklet sürerken otomobil çarpması sonucu 11 Şubat’ta çenesinde kırık meydana gelen ve ameliyat edilen 39 yaşındaki şoför, yeni dönem öncesi Bahreyn’de başlayan test sürüşlerini sırasında sıhhat ve form durumuna ait basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Form grafiğini yükseltmeye çalıştığından bahseden Alonso, “İki haftadır, olağan antrenmanlarıma devam ediyorum. Pazartesi ve salı günleri simülatörde çalıştım. Yaşadığım trafik kazası, şampiyona hazırlıklarımı pek etkilemedi. Yalnızca grubun reklam ve sinema çalışmalarını kaçırdım. Kendimi yeterli hissediyorum.” dedi.

Çenesindeki kırık nedeniyle titanyum ağız müdafaası yapıldığını belirten Fernando Alonso, “Bu titanyum müdafaaları dönem bitene kadar takmak zorundayım. Daha sonra alınacaklar. Şampiyona bittikten sonra da çenemle ilgili durumlar devam edebilir fakat bu, profesyonel hayatımı etkilemeyecek.” sözlerini kullandı.

Formula 1’e tekrar katılma münasebetlerini anlatan Alonso, “Turnuvaya dönüşümün asıl nedeni, son birkaç yılda formumun doruğuna çıktığımı hissetmem oldu. Eskisinden daha düzgün sürüyordum ve yeni bir meydan okumaya hazır olduğumu fark ettim. Bu nedenle Formula 1’in benim için en yeterli seçenek olduğunu düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Formula 1’de 23 etaptan oluşan 2021 dönemi, 28 Mart’ta Bahreyn Grand Prix’siyle başlayacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın